25.07.2017 | 100 lat Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera

4 czerwca 1917 roku Raymond Poincare, prezydent Francji podpisał dekret, który pozwolił na powołanie Armii Polskiej we Francji – „Błękitnej Armii”. W studio Jan Tarczyński, dyrektor Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, prof. Wiesław Jan Wysocki, historyk, UKSW, przewodniczący Społecznego Komitetu Obchodów 100-lecia Polskiego Czynu Niepodległościowego.

rozmowy dnia Zobacz wszystkie
06:55

Koncert „Walizki pełne snów”

56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu w sobotę 15 czerwca rozpocznie się od koncertu konkursu „Premier”, na scenie wystąpią m.in. Antek Smykiewicz czy Kasia Moś. Zwycięzcę tego plebiscytu wyłoni jury oraz widzowie telewizyjnej Jedynki w głosowaniu SMS. Druga część koncertu „Walizki moje pełne snów…”, czyli podróż poety, ma – jak przekonuje reżyserka Beata Szymańska – przenieść widzów w świat piosenki literackiej i kabaretowej.

04:53

Tomasz Dolski

Atutem muzycznego spotkania jest niezwykłe podejście Tomasza Dolskiego do młodych słuchaczy. Jego wiedza, poczucie humoru, mistrzowska gra na skrzypcach połączona z ciekawymi opowieściami o kompozytorach i epokach, sprawia, że pozornie niedostępny świat muzyki klasycznej okazuje się, że jest „na wyciągnięcie ręki.” Całość projektu dopełniają otwarte warsztaty muzyczne dla uczniów szkoły, które poprowadzi Artysta po zakończeniu części koncertowej.

reklama