17.01.2019 | Ana Wajszczuk - autorka argentyńskiego bestsellera o Powstaniu Warszawskim
rozmowy dnia Zobacz wszystkie
06:40

Warszawski Klub Kolarski w sierpniowych Mistrzostwach Europy

Utalentowani zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego intensywnie przygotowują się do sierpniowych Mistrzostw Europy, które odbędą się we Włoskich Alpach. Tysiące Polaków jeździ na rowerach górskich (MTB). Nasza rodaczka jest byłą mistrzynią Świata i dwukrotną wicemistrzynią olimpijską w MTB. Mimo to nie możemy doczekać się topowych zawodników, którzy przywoziliby medale z imprez rangi mistrzowskich. Aby tak się stało nasza najzdolniejsza młodzież musi rywalizować z najsilniejszymi na świecie: Szwajcarami, Czechami, Niemcami, Duńczykami itd. Dlatego w dniach 11-25 sierpnia chcemy wysłać szóstkę naszych najzdolniejszych zawodników na Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim do włoskiej miejscowości Pila.

07:25

Muzyka nie ma granic

Na zakończenie warsztatów wiolonczelowych i Cello Festivalu, 17 lipca odbył się niezwykły koncert z udziałem uczestników warsztatów i zaproszonych gości. 27 wiolonczelistów pod okiem znakomitych improwizatorów i muzycznych wizjonerów: Marii Pomianowskiej, Aleksandra Dębicza i ... grającego na tabli i sarandze (3 strunowy instrument pochodzenia arabskiego) Shaheena Parveza wykonali nieprzewidywalne jam session. To była prawdziwa fuzja poetyk i muzycznych języków, która udowodniła, że muzyka naprawdę nie ma granic.

08:40

Polski akcent na międzynarodowym festiwalu filmowym

Polski akcent na międzynarodowym festiwalu filmowym. Właśnie zakończył się bardzo gorący festiwal filmowy – Taormina Film Fest. Na przełomie czerwca i lipca, na skąpanej w słońcu Sycylii, u stóp drzemiącej Etny – pojawiły się światowe gwiazdy, by prezentować produkcje spod znaku X muzy. Wśród nich nie mogło zabraknąć twórców i aktorów filmu „Znajdę Cię” w reżyserii ikony amerykańskiej kinematografii Marthy Coolidge. Martha Coolidge otrzymała w związku z europejską premierą filmu „Znajdę Cię” nagrodę „Taormina Arte Award”.

08:07

"Poland: The Royal Tour"

W Wieliczce odbyła się premiera filmu "Poland: The Royal Tour". To dokument, w którym w rolę "przewodnika" po Polsce wcielił się premier Mateusz Morawiecki. Film został zrealizowany przez amerykańskiego dziennikarza Petera Greenberga wraz z Polską Fundacją Narodową dla amerykańskiej stacji telewizyjnej PBS. Dokument w kwietniu oglądali już Amerykanie podczas seansów w Los Angeles, Chicago i Nowym Jorku. Ekipa filmowa odwiedziła Warszawę, Gdańsk, Gdynię, Hel, Słowiński Park Narodowy, obóz Auschwitz, Wieliczkę, Niedzicę, Czorsztyn, Zakopane, Rzeszów, Markową, Kraków, Św. Krzyż, Kotlinę Kłodzką, Wrocław, Toruń i Malbork.

reklama