06.09.2019 | Kłamstwo powtarzane latami staje się rzeczywistością

W związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą wybuchy II Wojny Światowej, 14. sierpnia 2019 r. nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazała się książka Mity polskiego września 1939 r. autorstwa Sławomira Kopra i Tymoteusza Pawłowskiego. W związku z publikacją książki zwracam się do Pani z propozycją przeprowadzenie wywiadu z autorami. Autorzy znani są ze swojego odważnego podejścia do zagadnień historycznych, a w najnowszej książce mierzą się z najbardziej powszechnymi mitami historycznymi września ’39 zakorzenionymi w narodowej świadomości.

rozmowy dnia Zobacz wszystkie
06:33

V edycja Polonijnego Dnia Dwujęzyczności

Polonijny Dzień Dwujęzyczności (ang. Polish Bilingual Day) – ogólnoświatowe święto polonijne ustanowione przez nowojorską fundację i portal informacyjno-edukacyjny Dobra Polska Szkoła i obchodzone dorocznie w październiku i stawiające sobie za cel celebrację polskiego języka i dwujęzyczności polonijnych rodzin za granicą, a także promocję wizerunku i dobrego imienia Polski, polskiego dziedzictwa oraz współczesnych interesów Polski na arenie międzynarodowej.

06:14

IV Zjazd Polaków Ratujących Żydów

Polscy „Sprawiedliwi” wyruszają na Zjazd Polaków , którzy w czasie okupacji niemieckiej z narażeniem własnego życia ratowali Żydów. Do Izraela pojechała delegacja kilkunastu osób odznaczonych medalami "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata", weterani 2. Korpusu Polskiego, a także przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej i Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Dla wielu spośród "Sprawiedliwych" będzie to okazja, by pierwszy raz odwiedzić Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem.

reklama