22.05.2019 | VII Festiwal Filmowy Emigra i Międzynarodowy Festiwal Poetycki „Maj nad Wilią”

Festiwal EMIGRA ma charakter wyjątkowy, ponieważ łączy Polaków na całym świecie, zarówno tych w Polsce, jak i 20 mln przebywających za granicą. W programie Festiwalu EMIGRA znajdą się filmy dokumentalne oraz fabularne o szeroko rozumianej tematyce emigracyjnej. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu są POWROTY. Projekcje filmowe będą połączone ze spotkaniami z twórcami polonijnymi i z interaktywnymi dyskusjami z publicznością. Podstawą Festiwalu są filmy realizowane przez Polaków mieszkających za granicą oraz filmy o Polakach za granicą.

rozmowy dnia Zobacz wszystkie
06:55

Koncert „Walizki pełne snów”

56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu w sobotę 15 czerwca rozpocznie się od koncertu konkursu „Premier”, na scenie wystąpią m.in. Antek Smykiewicz czy Kasia Moś. Zwycięzcę tego plebiscytu wyłoni jury oraz widzowie telewizyjnej Jedynki w głosowaniu SMS. Druga część koncertu „Walizki moje pełne snów…”, czyli podróż poety, ma – jak przekonuje reżyserka Beata Szymańska – przenieść widzów w świat piosenki literackiej i kabaretowej.

04:53

Tomasz Dolski

Atutem muzycznego spotkania jest niezwykłe podejście Tomasza Dolskiego do młodych słuchaczy. Jego wiedza, poczucie humoru, mistrzowska gra na skrzypcach połączona z ciekawymi opowieściami o kompozytorach i epokach, sprawia, że pozornie niedostępny świat muzyki klasycznej okazuje się, że jest „na wyciągnięcie ręki.” Całość projektu dopełniają otwarte warsztaty muzyczne dla uczniów szkoły, które poprowadzi Artysta po zakończeniu części koncertowej.

reklama