10.01.2019 | Sanatorium miłości

Marta Manowska o nowym projekcie TVP „Sanatorium miłości”.

rozmowy dnia Zobacz wszystkie
08:40

Polski akcent na międzynarodowym festiwalu filmowym

Polski akcent na międzynarodowym festiwalu filmowym. Właśnie zakończył się bardzo gorący festiwal filmowy – Taormina Film Fest. Na przełomie czerwca i lipca, na skąpanej w słońcu Sycylii, u stóp drzemiącej Etny – pojawiły się światowe gwiazdy, by prezentować produkcje spod znaku X muzy. Wśród nich nie mogło zabraknąć twórców i aktorów filmu „Znajdę Cię” w reżyserii ikony amerykańskiej kinematografii Marthy Coolidge. Martha Coolidge otrzymała w związku z europejską premierą filmu „Znajdę Cię” nagrodę „Taormina Arte Award”.

08:07

"Poland: The Royal Tour"

W Wieliczce odbyła się premiera filmu "Poland: The Royal Tour". To dokument, w którym w rolę "przewodnika" po Polsce wcielił się premier Mateusz Morawiecki. Film został zrealizowany przez amerykańskiego dziennikarza Petera Greenberga wraz z Polską Fundacją Narodową dla amerykańskiej stacji telewizyjnej PBS. Dokument w kwietniu oglądali już Amerykanie podczas seansów w Los Angeles, Chicago i Nowym Jorku. Ekipa filmowa odwiedziła Warszawę, Gdańsk, Gdynię, Hel, Słowiński Park Narodowy, obóz Auschwitz, Wieliczkę, Niedzicę, Czorsztyn, Zakopane, Rzeszów, Markową, Kraków, Św. Krzyż, Kotlinę Kłodzką, Wrocław, Toruń i Malbork.

08:23

Projekt „Polska jest w Tobie”

Tegoroczna edycja realizowanych przez Fundację „PPnW” od wielu lat pobytów edukacyjno-krajoznawczych organizowana będzie pod szyldem Polska jest w Tobie. Projekt Polska jest w Tobie to wspólna inicjatywa instytucji państwowych i społecznych zaangażowanych w opiekę nad Polonią i Polakami za Granicą adresowana do młodzieży polskiego pochodzenia z całego świata. Program projektu – zgodnie z założeniami wypracowanymi wspólnie z Kancelarią Prezydenta RP, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Edukacji Narodowej i Centrum Myśli Jana Pawła II – oprócz intensywnej nauki języka polskiego i poznawania polskich miast m.in. Warszawy, Krakowa i Wrocławia, bogaty jest w szereg aktywności służących głównemu założeniu projektu, jakim jest wychowanie młodego pokolenia Polaków w duchu patriotyzmu i więzi z krajem przodków.

reklama