08.11.2018 | Nowa produkcja - Ziuk. Młody Piłsudski

Zapowiedź serialu „Ziuk. Młody Piłsudski”. W studiu odtwórcy głównych ról i reżyser.

rozmowy dnia Zobacz wszystkie
06:43

Memoriał Kazimierza Deyny

W 1989 roku wspólnie z byłym żołnierzem Armii Andersa managerem klubu sportowego Orzeł Filadelfia sp. Tadeuszem Suchodolskim założyliśmy Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich Wschodniego Wybrzeża USA. Organizacja zrzesza w swoich szeregach polonijne drużyny od Bostonu do Filadelfii. Obecnie obchodzimy 30 lecie istnienia. W najbliższa niedziele w mieście Garfield NJ rozegrany zostanie 29 doroczny turniej im. Kazimierza Deyny. Jedyny taki Turniej na świecie.

05:40

„Magazyn z Wysp” czyli o życiu Polaków z Wielkiej Brytanii

„Magazyn z Wysp” to program poruszający najważniejsze sprawy dotyczące polonijnych środowisk z Wielkiej Brytanii. W felietonach przedstawiane są aktualne wydarzenia z życia Polaków w Wielkiej Brytanii. Tej jesieni autorzy w ciekawy sposób zaprezentują sylwetki Polaków żyjących na emigracji, zarówno tych, którzy zostawili trwały ślad w historii, jak i tych, którzy stawiają pierwsze kroki na drodze do sukcesów w emigracyjnym życiu i mają coś ciekawego do opowiedzenia Polakom na całym świecie.

05:07

Cykl reportaży z Ameryki na antenie TVP Polonia

Zapraszamy na wyjątkową premierę w TVP Polonia – cykl reportaży z USA, autorstwa dziennikarza telewizyjnego i radiowego, Piotra Orłowskiego. Wśród nich między innymi: „Polskie korzenie w USA”, „Spod Tater do Hameryki” czy „Umierające Jackowo”. Będą to reportaże dokumentalne, obrazujące znaczący wkład amerykańskiej Polonii w dzieje kraju , który zamieszkuje oraz przedstawiające obecną sytuację Polaków w różnych zakątkach USA. Pierwszy odcinek już 13 września.

07:27

Polscy lekarze pomagają najmłodszym ofiarom wojny

Ponad 820 milionów ludzi na świecie głoduje. W Syrii 250 tysięcy kobiet i dzieci straciło kończyny wskutek działań wojennych. To dokładnie tyle, ile mieszkańców liczy Gdynia. W Zambii 60% dzieci poniżej 5. roku życia jest niedożywionych. Są ludzie, którzy nie potrafią przejść obojętnie obok cierpienia drugiego człowieka. Pracownicy humanitarni, odmieniając życie tysięcy istot, niejednokrotnie tracą własne. Pamiętamy o nich nie tylko przy okazji dzisiejszego Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej.

reklama