07.11.2018 | Przygotowania TVP Polonia do święta 11. Listopada

Przygotowania TVP Polonia do święta 11. Listopada – w planach miedzy innymi relacje z Francji, USA, Wielkiej Brytanii i Litwy – o szczegółach nasi reporterzy.

rozmowy dnia Zobacz wszystkie
06:21

Zespół Amarok

Przestrzeń, malownicze krajobrazy, głębia i tajemniczość - to cechy charakterystyczne dla twórczości zespołu Amarok - muzycznego projektu gitarzysty, multiinstrumentalisty i wokalisty Michała Wojtasa, znanego z zespołów Uniqplan, Catster i Casma, który powrócił do studyjnej działalności po dwunastu latach przerwy, wydając czwarty album "Hunt" w czerwcu 2017 roku. Instrumentalne kompozycje okraszone ciepłym głosem wokalisty łączą wpływy rocka progresywnego, ambientu, trip-hopu oraz elementów folku. To przepiękna muzyka duszy, przepełniona niezwykłą wrażliwością, wykorzystująca nietypowe dla rockowych wydawnictw instrumentarium, na które składają się między innymi duduk, fisharmonia i theremin.

05:57

Sasha Strunin

Sasha Strunin na swojej artystycznej drodze szukała czegoś naprawdę wyjątkowego… odnalazła to coś w poezji Mirona Białoszewskiego! AUTOPORTRETY są projektem międzynarodowym. Sasha Strunin zaprosiła do niego amerykańskiego kompozytora i jazzmana Garego Guthmana, który pomógł jej przyoblec w język muzyki tę awangardową, malowniczo surrealistyczną, przesyconą wewnętrznym rytmem poezję. Dla tej niezwykłej tkanki tekstowej to właśnie jazz okazał się idealnym medium, dając artystom niezliczone możliwości ekspresji.

reklama