wideo Wszystkie wideo
rozmowy dnia
Warszawski Klub Kolarski w sierpniowych Mistrzostwach Europy
06:40

Warszawski Klub Kolarski w sierpniowych Mistrzostwach Europy

Utalentowani zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego intensywnie przygotowują się do sierpniowych Mistrzostw Europy, które odbędą się we Włoskich Alpach. Tysiące Polaków jeździ na rowerach górskich (MTB). Nasza rodaczka jest byłą mistrzynią Świata i dwukrotną wicemistrzynią olimpijską w MTB. Mimo to nie możemy doczekać się topowych zawodników, którzy przywoziliby medale z imprez rangi mistrzowskich. Aby tak się stało nasza najzdolniejsza młodzież musi rywalizować z najsilniejszymi na świecie: Szwajcarami, Czechami, Niemcami, Duńczykami itd. Dlatego w dniach 11-25 sierpnia chcemy wysłać szóstkę naszych najzdolniejszych zawodników na Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim do włoskiej miejscowości Pila.
Muzyka nie ma granic
07:25

Muzyka nie ma granic

Na zakończenie warsztatów wiolonczelowych i Cello Festivalu, 17 lipca odbył się niezwykły koncert z udziałem uczestników warsztatów i zaproszonych gości. 27 wiolonczelistów pod okiem znakomitych improwizatorów i muzycznych wizjonerów: Marii Pomianowskiej, Aleksandra Dębicza i ... grającego na tabli i sarandze (3 strunowy instrument pochodzenia arabskiego) Shaheena Parveza wykonali nieprzewidywalne jam session. To była prawdziwa fuzja poetyk i muzycznych języków, która udowodniła, że muzyka naprawdę nie ma granic.
rozrywka

Set the Point

Początki istnienia zespołu sięgają 2010 roku, jednak tak na prawdę wszystko zaczęło się w maju 2014 r., gdy skład zespołu ustabilizował się na dobre. Chłopaki inspirują się głównie zachodnimi, alternatywnymi brzmieniami, takimi jak Twenty One Pilots, Nothing But Thieves, Panic! At The Disco, czy All Time Low. Duży wpływ na ich twórczość mają też artyści odbiegający od tego nurtu, np. Coldplay, Mike Shinoda, Muse, 5 Seconds Of Summer. Teksty zawarte w dźwiękach produkowanych przez STP opierają się na osobistych doświadczeniach i obserwacjach wokalisty, związanych zarówno z otaczającym nas światem, ludźmi i ich problemami, jak i w większym lub mniejszym stopniu, banalnymi sprawami oraz tymi, związanymi z rozterkami sercowymi.